| DJRaino98 a întrebat:

Vreau sa imi iau un calculator decent si nu ma pricep deloc. Ma incadrez in 1000 euro. Imi spuneti niste specuri? gen procesoare, placi video, placi de baza, nu stiu.

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

De ce ti ai lua un calc de 1000 euro daca tot nu te pricepi in domeniu?

| BodoGenn a răspuns:

Dupa parerea mea...as spune sa iti i-ei cam asa- Procesor Amd Phenom II x2 555 Black Edition 3/2 GhZ, 4 gb rami, Gt 430 1 gb ddr 3 gainward edition, dx 11, win 7 64...

| BodoGenn a răspuns:

Si sa stii ca, componentele date se potrivesc pentru ca asa am eu pc-ul doar ca eu am dat 10 milioane pe tot pc-ul...

| cristygameru a răspuns:

Salut. Eu iti recomand un calculator cu aceste piese: Procesor i5, i7, Octacore
Placa Video:nVidia Geforce GTX 860m, nVidia Geforce GTX 760
Placa de baza: GYGABYTE GA-Z97X-SLI

Cam astea sunt, unele dintre cele mai bune piese
FUNDA?

| AdmiNuL a răspuns (pentru cristygameru):

Inca nici nu exista OctaCore pentru calculatoare laughing))!

| sltlp a răspuns (pentru AdmiNuL):

Nu mai vorbi prostii. Exista octa-core de ani buni. Sunt procesoare octa-core de pc ce pleaca de la ~6-700 lei.

| sltlp a răspuns (pentru AdmiNuL):

In banii aia vrei cu sau fara monitor?

| AdmiNuL a răspuns (pentru sltlp):

Hopaaa. Scuze eram obosit ca am muncit mult. Ai dreptate.

| cristygameru a răspuns (pentru AdmiNuL):

Esti sigur? laughing)))