| XcozuD a întrebat:

Salut,vreau sa-mi achizitionez un pc la mana a 2 a si am gasit 2 pc-uri care ma intereseaza cam la acelasi pret(Diferenta de 100lei) dar nu ma pot decide o sa zic pe scurt specificatiile lor
Pc 1 :procesor Amd FX 8320, cooler Deepcool Gammaxx300
placa baza: Asrock 970Extreme3
Ram: 8GB, 2x4gb Kingston Hyperx Beast
video: Amd HD 7750, 1gb, 128 biti
Hdd: wd blue, 1TB
carcasa cooler master + 2 ventilatoare, filtre praf
sursa Sirtec Eco II, 550w
dvd-rw Samsung
Bonus tastatura si mouse Microsoft.

Pc2 : Procesor Intel Core i3-4150 3.5GHz, 4GB ram, Hdd 1TB, placa video nVIDIA GeForce GTX 750 Ti 2GB GDDR5

Deci o parere si argumentati raspunsul dau funda!

2 răspunsuri:
| XcozuD explică:

Ce e aia bottleneck?

| IRINOX a răspuns:

Eu as alege a doua varianta deoarece, acel GTX 750 Ti este mult mai bun decat acel 7750 si ai mai putea aduga tu 4GB RAM, iar la primul PC se face un bottleneck intre procesor si placa video ce va afecta performantele PC-ului. Asta e parerea mea. Bafta!