| XcozuD a întrebat:

Salut,Vreau sa-mi achizitionez un pc la mana a 2 a si am gasit 2 pc-uri care ma intereseaza cam la acelasi pret(Diferenta de 100lei) dar nu ma pot decide o sa zic pe scurt specificatiile lor
Pc 1 :procesor Amd FX 8320, cooler Deepcool Gammaxx300
placa baza: Asrock 970Extreme3
Ram: 8GB, 2x4gb Kingston Hyperx Beast
video: Amd HD 7750, 1gb, 128 biti
Hdd: wd blue, 1TB
carcasa cooler master + 2 ventilatoare, filtre praf
sursa Sirtec Eco II, 550w
dvd-rw Samsung
Bonus tastatura si mouse Microsoft.

Pc2 : Procesor Intel Core i3-4150 3.5GHz, 4GB ram, Hdd 1TB, placa video nVIDIA GeForce GTX 750 Ti 2GB GDDR5

Deci o parere si argumentati raspunsul dau funda!

2 răspunsuri:
| CPAElites a răspuns:

Primul! II cumperi o placa video performanta ( minim GTX 1060 ) si o sa ruleze orice joc cu detaliile date pe mediu spre high!

SAU SPUNE CE BUGET AI, POATE ITI GASESC ALTA PERFORMANTA!

| XcozuD explică:

Buget ~1000lei