| Constantin_Cristi_1990 a întrebat:

Vreau sa-mi fac calculatorul si nu stiu ce trebuie sa ii fac...un baiat mi-a spus ca procesorul e bun, a zis memoria ram si placa video trebuie schimbata...si nu stiu ce fac astea. daca puteti sa-mi dati si niste link-uri dar m-ai intai sa-mi spuneti cu ce ajuta.Cine spune funda :X

Răspuns Câştigător
| ღSคภ๔яค a răspuns:

Pai de obicei majoritatea care vor sa-si faca pc s amearga mai bine isi iau Placa Video mai mare si Rami^^.Dar cand le cumperi trebuie sa fie de aceiasi firma ca cele pe care le ai tu in unitate.(adica placa si rami)sper ca ai inteles ceva ceva xD

| Constantin_Cristi_1990 explică (pentru ღSคภ๔яค):

Nu stiu de la ce firma am calculatorul dar imi poti da niste link-rui cu niste placi mai bun si memorie ram de 8 gb? Mi-a placut raspunsul tau de aia ti-am dat funda. :*

2 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

în primul rând ce simptome are.cum se mainfestă când pornește/'daca pornește.În cazurile aste sunt niște pași de urmat, nu te lua dupa unu și altul, că fiecare își dă cu părerea în flul lui.Contează foarte mult de fe; lul cum pornește.De exemplu dacă pornește sursa de alimentare, apare scrisu pe monitor dar dă un cod în hexa(de forma 00Dxxx) sau un blue screen atunci problema e de la ram, de regulă. Ăsta e un exemplu, acum depinde de cum se manifestă al tău.Succes și ceva îmi spune că o să ai nevoie de ajutopr specializat pentru asta, deci recomand uh service sau un depanator la domiciliu.