| Ciocoiu_Marinel_1996 a întrebat:

Vreau sa-mi spuneti daca acest laptop este bun pentru jocurile de genul: skyrim, gta4 etc.
http://www.cel.ro/......40m-2gb-l/

Răspuns Câştigător
| Barbulescu_Buba_1984 a răspuns:

Salut.tin sa iti spun ca iti poti achizitiona linistit acel laptop.cu siguranta locurile pe care le-ai denumit pot rula linistit, avand in vedere ca ai 4gb de ram si placa video de 2gb pe DDR3, iar procesorul i5 ruleaza la 2.60 GHz.in caz ca iti trefuie si un sfat despre ce softuri trebuie sa instalezi pentru a rula optim du-te pe linkul asta: http://learnallaboutpc.blogspot.com/

2 răspunsuri:
| AdrenalinTm a răspuns:

Era mai simplu sa cauti cerintele jocului si le comparai
Cerinte de sistem minime: The Elder Scrolls V: Skyrim (PC)
OS: Windows 7/Vista/XP PC (32 or 64 bit)
Procesor: Intel Dual Core 2. 0GHz or equivalent processor (AMD Sempron @ 2.4 GHz)
Memorie RAM: 2GB
Spatiu pe disc: 6GB
Placa video: Compatibila Direct X 9.0c cu cel putin 512 MB RAM
Placa de sunet: compatibila DirectX
Acces internet: pentru activare pe STEAM
Cerinte de sistem recomandate: The Elder Scrolls V: Skyrim (PC)
OS: Windows 7/Vista/XP PC (32 sau 64 bit)
Procesor: Quad-core Intel or AMD CPU
Memorie RAM: 4GB
Spatiu pe disc: 6GB
Placa video: Compatibila Direct X 9.0c cu cel putin 1GB RAM: ex.: Nvidia GeForce GTX 260 sau mai buna; ATI Radeon HD 4890 sau mai buna
Placa de sunet: compatibila DirectX
Acces internet: pentru activare pe STEAM
si al 2lea Cerinte de sistem minime: GTA IV (Grand theft Auto IV) (PC)

OS: Windows Vista (plus Service Pack 1) Windows XP (plus Service Pack 3, DirectX 9, Microsoft.NET Framework 3.5)
Procesor: Intel Core 2 Duo 1. 8Ghz, AMD Athlon X2 64 2. 4Ghz
Memorie RAM: 1.5GB
Spatiu pe disc: 16GB
Placa video:NVidia 7900 / ATI X1900
Memorie placa video: 256Mb
Placa de sunet: Compatibila directx 9
Altele: Mouse, Tastatura, conexiune la internet
Activarea jocului se face cu ajutorul internetului. Modul online necesita cont Games for Windows – LIVE si Rockstar Games Social Club
Cerinte de sistem recomandate: GTA IV (Grand theft Auto IV) (PC)

OS: Windows Vista (plus Service Pack 1) Windows XP (plus Service Pack 3, DirectX 9, Microsoft.NET Framework 3.5)
Procesor: Intel Core 2 Quad 2. 4Ghz, AMD Phenom X3 2.1Ghz
Memorie RAM: 2Gb / 3Gb Windows X64
Spatiu pe disc: 16GB
Placa video:NVidia NVIDIA 8600 / ATI 3870
Memorie placa video: 512Mb
Placa de sunet: Compatibila directx 9
Altele: Mouse, Tastatura, conexiune la internet
Activarea jocului se face cu ajutorul internetului. Modul online necesita cont Games for Windows – LIVE si Rockstar Games Social Club
acuma comparale e BUN?

| KissAndor a răspuns:

Salut. (In primul rand laptopurile in afara de Alienware si Asus RoG nu-s concepute pentru jocuri) in al doilea rand laptopul este ok dar sa nu te astepti la performante GPU mari (High-Very high-Ultra) si recomandarea mea ar mai fi daca utilizezi laptopul cateva ore bune zilnic si m-ai ales ai pretentii de ceva jocuri ia-ti un stand de racire de calitate si cu un CFM cat m-ai mare. Batfa