| caty870 a întrebat:

Salut vreau sa va cer parerea despre configuratia urmatoare...(nu am decat niste specificatii nu prea detaliate big grin)

Procesor amd phenom II x2 545 3, 4 ghz
4 gb ram
120 gb hd
plac video 1 gb ddr3

La pretul de 450 lei...se merita?
Imi puteti spune un echivalent de la Intel pentru acest procesor big grin?

Eu a-si folosi aceasta configuratie mai mult pentru gaming

Va multumesc anticipat

4 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

La pretul ala pare ok, dar sa nu speri la gaming ca singur nu are o placa video prea rasarita. Exhivalent de la Intel cu ce e acolo: http://ark.intel.com/......66-mhz-fsb

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da se merita

| DorinKta a răspuns:

Un echivalent ar fi Intel Core i3-2130 3.4GHz. Sistemul e bunicel si merita 450 lei. 4 gb ram ddrcat? si ce placa video are? depinde mult asta big grin

| caty870 explică (pentru DorinKta):

Ramii sunt ddr3 si placa nu stiu... Merge rau tastatura si mai mananc in litere big grin