| al3ks a întrebat:

Salut, vreau si eu cum fac un amplificator cu tranzistori si diode. si cam cat ma costa. happy Cel mai bun tutorial = funda.

Răspuns Câştigător
| K0sti a răspuns:

Google it! Sunt sute de scheme!

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

O schemă (foarte) simplă găsești aici:
http://www.schemeelectronice.com/243/amplificator-audio-miniatural/
Dar poți cumpăra unul dintre zecile de kit-uri și-l faci mai simplu:
www.adelaida.ro/amplificatoare-audio/#ty; pagination_contents;/amplificatoare-audio/

mmag.ro/Kit-uri/KIT-uri-amplificatoare-audio.html?DescOrderBy=ASC&keyword1=&keyword2=&orderby=product_price

| al3ks explică:

Amplificator audio*