| stmsorinik a întrebat:

Salut, vreau si eu sa conectez boxele de la combina la calculator.

- Stiu ca trebuie sa fac rost de un anumit cablu dar nu stiu de care.
- Ce trebuie sa cumpar si cum trebuie sa fac.

O sa verific si celui mai bun raspuns si ofer Funda direct. Mersi mult de tot.

Răspuns Câştigător
| marian5693 a răspuns:

Ar trebui sa aiba in spate ceva in care sa intre asta: http://www.altex.ro/cablu-audio-2-rca-jack-stereo-3-5mm-hama-48913-2-m
Partea cu cele 2 capete ar trebui sa intre in combina, iar partea cu un cap sa intre in pc. Daca nu are locuri pentru introducerea cablului nu se poate conecta la pc.

| stmsorinik explică (pentru marian5693):

Mersi mult de tot.

4 răspunsuri:
| RareşTPUro a răspuns:

Lasa intr-un raspuns modelul boxelor tale ca sa stim mai multe detalii si pentru a-ti spune ce fel de cablu ai nevoie si de unde sa il achizitionezi.

| horia2012 a răspuns:

Nu poti conecta direc boxe la pc decat daca sunt active (au amplificator incorporat). Daca boxele sunt pasive iti trebuie un amplificator.