| Happy a întrebat:

Salutare all.
Am un Sony Ericsson W200I si e blocat in reteaua Vodafone.
Imi puteti spune si mie codul de deblocare plz.

IMEI : 356196014551036

Dau funda!star

Răspuns Câştigător
| Asdgjkjgs a răspuns:

Modelul tau de telefon nu merge decodat prin imei
eu am tot Sony Ericsson dar z750i si l-am decodat prin programul omnius asa ca va merge si la tine
intri aici http://www.omnius-server.com/ si dai download, dupa ce descarci deschizi programul si vei vedea acolo o pictograma rosie, dai click pe ea si va trebui sa iti faci cont gratis pe site-ul lor. Acum selectezi modelul de telefon pe care il ai si dai unlock, si urmezi instructiunile de acolo. eu asa l-am decodat pe al meu saptamana trecuta si a mers perfect si dureaza un minut
p. s. ai nevoie de un cablu de date, iar la categoria telefonului selecteaza w200 pentru ca I nu apare la niciun model. Bafta si daca ai nevoie de ajutor trimite un mesaj

| predaiuliancristi a răspuns (pentru Asdgjkjgs):

Am si eu o intrebare e gratis folosirea programului?

3 răspunsuri:
| ΔH a răspuns:

Nu-ti mai face IMEI-urile publice.

| LucianGabriel a răspuns:

Vezi tu funda ca funda, dar telefonul asta nu se poate decoda asa cu cod.Se poate doar daca ai cablu de date la el si un program special. Daca cumva ai cablu de date la el da un mesaj la privat si te ajut eu cu programul.Sau daca nici asa nu ai cum du-l la un centru(gasesti cu zecile in oras)