| Drag00s a întrebat:

Salutare. Am mare nevoie de parerile voastre si de cat mai multe sfaturi. Am si eu o problema cu laptopul meu. De ceva vreme numai merge cum mergea inainte. De exemplu jocuri care mergeau fara probleme, acum numai merg deloc sau foarte greu sau jocuri ale caror cerinte le indeplinesc merg foarte prost spre deloc. Mentionez ca am reinstalat de zeci de ori windowsul, si pot spune ca nu este de la asta... Ce ar putea fi?

4 răspunsuri:
| SonicAndrei a răspuns:

Am pățit și eu așa. De la un timp sistemul de răcire ale laptopurilor se defectează. Iată ce poți încerca :
—Ridică piciorușele laptopului și lasă-l pe o suprafață plană.
—Cumpără-ți un cooler, dar unul bun.
—Desfă-l și curăță-l de praf. Sigur e plin.
— Încearcă să-l duci la reparat, poate îți poți înlocui ventilatorul.

| SouLIce a răspuns:

Asa se intampla cu pc-urile "obosesc" dupa o perioada si nu mai merg cum mergeau cand erau noi
Poti incerca sa faci un upgrade la componente (procesor, placa video, ram)

| alexbestt a răspuns:

Placa video ar putea fi invechita incearca sa o schimbi sau macar sa ii mai pui cativa gb.

| alisan a răspuns:

Intra in my computer di click dreapta unde vrei dar nu pe un lucru si dai la advanced si prima scrie performance setings tu dai acolo si o sa vezi ca sunt toate bifate tu o sa bifezi doar patru alea sunt cauti 1) slide open combo boxes 2) use background image for each folder type 3) use drop shadows for icon labels on the desktop 4) use visual styles on windows and buttons pe astea le bifezi si pe celelalte le scoti din bifat sper ca te-am ajutat bafta!