| Yulian1991 a întrebat:

Salutare. Am si eu o problema mai grava care nu ii dau de cap, mi-am cumpărat un laptop Lenovo ideapad100 si am probleme cu wifi. Folosesc laptopul pentru jocuri si alte chestii online. Laptopul merge super legat de hardware dar problema este legata de network.Sa explic in mare cam ce am sesizat eu:
Un simplu test de ping Run-cfg : ping google.com -t si uite ce apare: https://imageshack.com/i/pnM4A4Y9j
De exemplu ma joc un joc online iar deodata se blochează câteva secunde ( 5, 10 sec) si m-a trezesc cu caracterul decedat sau alte chestii(un exemplu mic din joc)sau de multe ori își da logou singur.
Menționez mai am un laptop accer conectat la același router wifi si nu am probleme.
Folosesc windows 7 64 bit,am reinstalat driverul wifi,l-am înlocuit cu o versiune mai noua,am resetat routerul, am dezactivat net firewall, am reinstalat windowsul dar in zadar.
Daca se pricepe careva la tot ce am scris mai sus va rog un sfat!
Foto: https://imageshack.com/i/pnM4A4Y9j

2 răspunsuri:
| DryIce a răspuns:

Ba oameni va e asa de greu sa dati 100 lei pe un adaptor wifi usb cu 2 antene omni care merg si la 500 metrii cu semnal si trece si prin pereti cu putere de penetrare de 20 ori mai mare decat jafu de antenuta a laptopului.