| PaullR a întrebat:

Salutare,
Am o intrebare big grin
Cum deschid un dvd cu daemoon tools? Cand intru in el imi deschide folderul cu ce contine dvd-ul si eu nu vreau asta big grin eu vreau ca atunci cand intru in el sa porneasca filmul, jocul.
Multumesc! big grin

Răspuns Câştigător
| K0sti a răspuns:

Orice program din asta virtual iti monteaza imaginea. Dupa ce o montezi, te duci in my computer si o accesezi ca si cum ar fi in unitatea fizica. Indiferent ce imagine e. Ca e joc sau film. Daca e joc, lansezi executabilul, exact cum faci si in unitatea fizica, daca e film, lansezi filmul ca si in unitatea fizica. Simplu. Nu e nicio diferenta ca e windows xp sau 7. Ca sa pornesti un film de exemplu, deschizi playerul si ii spui...ba boule, du-te si deschide-mi filmul din unitatea aia virtuala! Simplu, ca si cum ar fi in cea fizica!

7 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

DVD-ul doar se monteza in Daemon! In rest il deschizi ca si cum ar fi bagat in unitatea optica. Ori ca e in Daemon, ori ca e in unitate, e tot aia!

| PaullR explică (pentru K0sti):

Nu inteleg big grin, eu stiu atat ca inainte functiona cum trebuie acum imi deschide fisierul, inainte imi pornea dvd-ul big grin. Multumesc pentru raspuns big grin

| Jipa95 a răspuns:

Nu ai cum. Daca tu fisierul ISO pe care il deschizi cu daemon iti deschide continutul, inseamna ca acolo ai un installer cu care poti instala acel joc, nicidecum sa il joci direct din iso. Putine sunt acele jocuri care pot fi jucate astfel, in general jocurile mai mici. Ca si in cazul filmelor, daca ai un film tot asa in format ISO, il poti deschde cu programelul Power DVD, care il poti downloanda de aici : http://www.cyberlink.com/products/powerdvd-ultra/features_en_EU.html?&r=1
Zi buna in continuare :)

| PaullR explică (pentru Jipa95):

Cum nu am cum laughing, ca am mai avut daemoon tools si am deschis videoul direct cu el. acum am un laptop si am win7 si am inteles ca ar fi o problema cu acest windows. el functioneaza perfect doar ca nu face treaba pe care o facea pe PC.
Pace! Multumesc pentru raspuns big grin

| Sory8 a răspuns:

Dai click dreapta si dai Open Autoplay!

| PaullR explică (pentru Sory8):

Merge si nu merge laughing), adica imi deschide in vlc, bsplayer si ce mai este acolo big grin, numai ca nu imi deschide in ce trebuie. cred ca nu am explicat eu cum trebuie dar nu stiu altfel cum sa explic big grin, este ca si cum ai baga un dvd, ar trebui sa porneasca imaginea sa setezi limba sa vezi mai multe optiuni si apoi dai play si porneste video-ul big grin. Sper ca am explicat corect. big grin
Multumesc pentru raspuns big grin

| PaullR explică:

Este vorba de catvea filme si cateva tutoriale in Adobe photoshop big grin

| K0sti a răspuns (pentru PaullR):

Orice program din asta virtual iti monteaza imaginea. Dupa ce o montezi, te duci in my computer si o accesezi ca si cum ar fi in unitatea fizica. Indiferent ce imagine e. Ca e joc sau film. Daca e joc, lansezi executabilul, exact cum faci si in unitatea fizica, daca e film, lansezi filmul ca si in unitatea fizica. Simplu. Nu e nicio diferenta ca e windows xp sau 7. Ca sa pornesti un film de exemplu, deschizi playerul si ii spui...ba boule, du-te si deschide-mi filmul din unitatea aia virtuala! Simplu, ca si cum ar fi in cea fizica!