| r0b3Rt03 a întrebat:

Salutare,am si eu o problema de curand am schimbat pasta la placa video, si nu stiu de ce la unele imagini nu imi arata, unele de pe facebook cat si de pe google img si altele, stiu ca e de la laca video dar nu cred ca sa se arada daca tot odata imi merge (precizez ca am o nevidia gt5500 256mb 64bit) nu am mai patit-o pana acum, care ar putea fi cauza?(inate imi mergea normal).

Uitati cateva poze (Facebook) cand intru >http://i.imgur.com/i9HpOKy.jpg,si cand dau refresh la pagina >http://i.imgur.com/wDmF4Dq.jpg.

12 răspunsuri:
| Gabi05 a răspuns:

Instaleaza ultima versiune de Adobe flash player. Daca nu mai mergea placa video, nu mai primeai semnal la monitor

| r0b3Rt03 explică (pentru Gabi05):

Da pana acum nu am avut probleme

| r0b3Rt03 explică (pentru Gabi05):

Aa si la jocuri nu am probleme, imi mai da si la yaho nu ma lasa sa intru pana mea, ce sa fac un sfat o parere?

| Gabi05 a răspuns (pentru r0b3Rt03):

Ai instalat ultima versiune de Adobe?
Daca nu merge cu Adobe, instaleaza ultimul driver aparut de la placa video

| r0b3Rt03 explică (pentru Gabi05):

Am instalat ultimile drivere de la adober si placa video, am instalat un programel Shockwave_Installer_Full, si am mai setat ceva prin bios si vad ca merge, dar nu stiu dc la la iconitele de la setup nu mi se incarca ramn asa >http://i.imgur.com/4faZvQ1.jpg

| Gabi05 a răspuns:

Ai instalat ultimul driver de la placa video peste cel vechi?

| r0b3Rt03 explică (pentru Gabi05):

Da.

| Gabi05 a răspuns (pentru r0b3Rt03):

straight face Nu asa se instaleaza driverele,mai intai trebuie sterse, intrat in safe mode, sa le dai clean si dupa le instalezi pe cele noi.
Reinstaleaza windows-ul ca nu mai ai ce face, ti s-a sters un fisier din windows, si de aia nu iti apar iconitele reale

| r0b3Rt03 explică (pentru Gabi05):

Cum adica clean?

| Gabi05 a răspuns (pentru r0b3Rt03):

Download drivers clean
Instal drivers clea
Uninstal drivere placa video din add or remove program
Restart
Delete sau f8 pana apare o fereastra cu mai multe optiuni
Enter pe safe mode
Si acolo intri in drivers clean si dai clean la tot ce tine de driverele placii video.
Restart si dupa instalezi ultimul driver.

| Tudor_Daniel_1997 a răspuns:

Daca nu mai mergea placa video in cel mai rau caz nu aparea nm pe monitor. in cazuri mai bune se incingea si se bloca imaginea... nu are nici-o leg cu facebook si google. si pasta termocunductoare se schimba doar cand desfaci coolerul pentru ceva anume nu asa ca vrei tu.

| dany29ism a răspuns:

Salut, scuze pentru raspunsul acesta intarziat. dar cand mai patesti asa ceva. sa verifici data de la pc. deoarece ar putea fi setata automat pe anul 1900 toamna. de exemplu. stima.