| ktalyn178 a întrebat:

Salutare, am un notebook Sony vaio VCP-Z11X9 si abia ce am bagat windows 7 pe el. Nu am CD la el, insa am incercat sa caut macar driverul pentru placa de retea pe net, dar nu am gasit nimic. Ma poate ajuta cineva cu vreun link? Am nevoie de toate driverele. Multumesc frumos!

Răspuns Câştigător
9 răspunsuri:
| Gas a răspuns:

Spune-ne modelul de vaio ca sa-ti dam link de download.

| Gas a răspuns (pentru Gas):

P.S. Nu modelul de pe fata de langa display, modelul de pe verso de langa baterie, scrie acolo Model No. ______

| ktalyn178 explică (pentru Gas):

Sony Vaio VPCZ11X9E

| horia2012 a răspuns:

Ar fi trebuit ca Windows sa instaleze driver-ul de retea. Procedeaza asa:
- Start-(click dreapta) pe "computer" Proprietati, Harware, Device manager si te uiti la "network adapters".
- Daca driver-ul e instalat e OK. Daca nu o sa ai un semn galben. Incearca-l pe asta:
http://drivers.softpedia.com/......Win7.shtml

| ktalyn178 explică (pentru horia2012):

La Network adapters am doua sectiuni:
- Bluetooth Device (Personal Area Network)
- Bluetooth Device (RFCOMM Protocol TDI)
Niciun semn galben...o sa incerc sa instalez driverul acesta pe care mi l-ai dat. Multumesc frumos!

| horia2012 a răspuns (pentru ktalyn178):

Cu placere.

| pr0ph3t a răspuns:

Cel mai simplu este sa mergi pe pagina sony.ro la sectiunea suport, iti alegi modelul pe care il ai(ce ai scris nu cred ca este corect)si iti dai jos toate driverele, inclusiv cel de retea, daca nu le gasesti pe sony.ro,cauta pe sony.com la sectiunea suport, este destul de simplu happy dar vezi pe spatele notebook-ului ce model este

| raduionutmarian a răspuns:

Salut. In general PC-urile/ laptop-urile mai noi pe care instalezi windows 7 nu le mai trebuie driver la placa de retea sau altele pentru ca le contine windows-ul