| emylian92 a întrebat:

Salutare

am un pc cu o placa de baza ASRock N68C-S UCC (2 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 2 DDR2 DIMM, 2 DDR3 DIMM, Audio, Video, LAN)

cu un procesor AMD Sempron 140, 2700 MHz, RAM : 1792 MB (DDR2-800 DDR2 SDRAM) si placa video integrata nVIDIA nForce 7025-630a, AMD K10 si un hard de 160 de gb.

Si as dori sa mi-l inoiesc sa pot rula jocuri ceva mai noi ( GTA 4, fifa 12, fifa 13 )

Ce idei aveti?

Bugetul maxim ar cam fi 600 de lei.

Va multumesc pentru ajutor

2 răspunsuri:
| IulianP a răspuns:

Ideal ar fi sa cumperi asa ceva: MB cu chipset B75 + G550 + 4GB RAM, iar in viitor sa cumperi o sursa si o placa video dedicata si te alegi cu un sistem gaming decent.
Toate astea sunt posibile daca HDD-ul este pe SATA deoarece placa de baza nu are port IDE.

| maryus24 a răspuns:

Imi pare rau sa iti spun, la jocurile noi care apar anul acesta ai nevoie de minim un procesor Intel i3 care doar el deja costa aproape cat bugetul tau plus ca ar trebui ram, placa video, configuratie noua ar trebui ca sa iti mearga jocurile noi.

mai bine iti iei unul in rate daca nu ai cash

bafta funda