| sabinlord a întrebat:

Am un router tp-link care este cu nternet wireless(nu sunt expert in calculatoare).L-am instalat si mi-a maers, deoarece eu mai am un router de la romtelecom.Am conectat routerele intre ele cu un cablu ethernet ca sa am internet si pe tp-link.nota: tp-linkul e la etaj si romtelecomul la parter.La etaj este si calculatorul pe care eu il folosesc.Tp-linkul vine si cu un fel de stick pentru a fi vazut de catre calculator.(fara stick nu imi vede conexiunea).Ei bine, intr-o dimineata am vrut sa intru pe net si imi aparea no connections availabile.Am incercat cu troubleshooter dar imi arata ca e de la router, routerul neavind nimic.Sa fie oare de la stick? Cum sa fac?

2 răspunsuri:
| robytoby a răspuns:

Foloseste un singur router, nu ai nevoie de doua, din el dai prin cablu sau wireless, cum vrei tu, la calculatorul de sus si la ce mai ai prin wireless.
Simplu si fara complicatii.

| sabinlord explică (pentru robytoby):

Pai da da la mine nu ajunge pana sus ca e fix in cealalta parte a casei