| Dani_Monsta_2000 a întrebat:

Salutare! Am un smart tv Vortex,luat din Altex. Cred ca are android,pentru ca pe telecomanda are Youtube si Netflix,butoane dedicate. Ei bine, problema este ca m-am saturat de Netflix. Multe din filme si seriale sunt de proasta calitate. Vreau sa ma mut pe hbo, pentru ca este si mai ieftin abonamentul, dar nu stiu sa instalez HBO pe smart tv. In acel "app store" al smart tv-ului gasesc bazaconii,dar cand caut "hbo/HBO Go/HBO GO/hbo go", nu gasesc nimic. Nu vreau sa redau imaginea de fiecare data de pe telefon pe tv, sau de pe laptop. As dori sa am aplicatia in tv, cand apas butonul home, sa intru direct. Exista vreo posibilitate sa instalez HBO pe acest smart tv? Sau imi iau gandul?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

HBO este difuzat de firma de la care primesti televiziune, internet, prin cablu. Contacteaza-i.

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Daca nu o gasesti in acel app store, nu vad cum ai putea sa o ai in alt mod. Intra direct pe site-ul HBO si vezi de acolo filme.

| anonimg a răspuns:

Contactează telefonic firma de internet și solicită ajutor în privința aceasta.

| badpanda a răspuns:

S-ar putea ca televizorul tau sa nu fie compatibil cu aplicatia Hbo go.
Eu am un Sony cu aceeasi problema.Am Netflix si YT pe telecomanda, Amazon Prime in aplicatii si nu este chip sa vad hbo go decat prin computer sau telefon.
Acum am un Apple tv si se vad toate mai bine si mai repede.

| DanyPop2222 a răspuns:

Aceeasi mizerie de tv am si eu in afara de cacaturile de aplicatii ce le are nu pot instala altele.si eu vreau aplicatia hbogo, dar nu pot so instalez.Nu recomand la nimeni smart tv vortex mai ales cel cu diagonala de 165 cm e o mizerie, Am inca unul de 81 cm Samsung pe ala am intalat orce aplicatie pe asta nu ma lasa.

| DamianGina a răspuns (pentru DanyPop2222):

Bună seara! Am un smart tv vortex de 61cm, și de câteva luni nu ma mai lasă să intru în setări. Cum pot sa fac sa intru în setări?