| MacTavish16 a întrebat:

Salutare am un telefon Orange Vancouver si cand l-am cumparat vanzatorul a spus ca internetul e inclus, cum as putea face sa il activez sau ceva sa mearga?(Si soramea are dar ei ii merge internetul)

Dau funda! happy

3 răspunsuri:
| IonutAxi a răspuns:

Trebuie sa ii faci setarile
http://www.orange.ro/setari-telefoane/
1. Scrii numarul tau de telefon
2. Alegi marca telefonului tau
3. Trimite setari.Vei primi un sms in 10 secunde cu setarile automate. Dupa aia incerci sa intri pe internet. Daca nici asa nu merge inseamna ca nu ai net pe cartela. Succes

| Websters a răspuns:

Daca esti pe Orange poti suna la *100# accesezi ramura Servicii si Puk si la setari automatesi urmezi instructiunile totul este gratis. Succes

| Paranoya a răspuns:

Salut daca ai net pe cartela nu trebuie sa faci nici o setare trebuie doar sa intri la Setari>Setari wireless si retele si cauti Retele mobile apoi activezi date activate si o sa iti mearga iar daca nu ai net pe cartela poti folosi wireless-ul...