| Olivers a întrebat:

Salutare, astăzi tocmai am cumpărat un iPad 3 și mi-am luat țeapă este blocat iCloud din păcate nu mai pot da de fostul vânzător și aș vrea să știu dacă îl pot eu debloca sau trebuie neapărat să merg la un service?
Dacă știți un tutorial pe undeva de deblocare aș fii recunoscător dacă mi-ați trimite și mie
Vă mulțumesc

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nu stiu de ce toti sunteti fani Apple dar cumparati Apple doar sh...
Daca imi place audi nu il iau de la samsari, fiti inteligenti cu ceea ce cumparati caci netul abunda in neseriosi si tepari!
Mergi la service GSM, ei te pot ajuta! Insa preturile sunt mari te anunt!
Sunt serviceuri care fac si altele care nu fac, nici tu nu cred ca poti proba cum ai cumparat telefonul.
Din cate stiu anumiti ingineri IT-isti de prin India fac decodari, sunt printre putinii capabili care isi bat capul...de aceea si costurile vor fi destul de mari, un cunoscut de-al meu a zis ca cineva i-a cerut 1000 de lei pe o decodare de asta acum cativa ani.
Traiasca escrocii, e bine de prins un astfel de martalog si de rupt maini si picioare...
Romania abunda in naivi care vor bentley la pret de dacia logan, de aceea si exista speculanti!
Telefoanele nu se cumpara de pe net de la dubiosi sau din targuri!
Suntem un popor de oameni slabi in materie cenusie si ne costa aroganta si vanitatea pe care o purtam zilnic cu noi ca pe un lucru bun!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Te c@ci in el, arunca l nu il mai face nimeni pa la revedere, cîti bani ai dat pe el? Olx ul este plin de hoti

suntserios
| suntserios a răspuns:

Îți iei la revedere de la el dacă nu îl deblochează cel care l a blocat.

| doctorandus a răspuns:

Mergi cu el la Politie, altfel poti intra la infractiunea de tainuire.