| Dany245 a întrebat:

Salutare happy ce tableta mi-ati recomanda pana in 20 de milioane?

Răspuns Câştigător
| Celcareajuta a răspuns:

Specificatiile sunt ca niste ingrediente, conteaza mult rezultatul final. Am invatat asta pe propria piele happy am avut Nexus-quad core bla bla ghici ce... ipad 2 e superior; Asus transformer quad core la fel (numai tastatura a fost la asta 500 de ron si ii duce bateria la 10 ore-cat un ipad); la categoria smartphone si acu vorbesc iar din proprie experienta: cum poti intelege ca un HTC quad-core la 1.7/1.4 nu ruleaza jocuri pe care un S2 dual-core la 1.5/1.2 (nu mai stiu exact) le ruleaza...numarul procesoarelor, cat si dimensiunea nu e totul, conteaza ansamblul final hardware-software. Din acest motiv recomand produse Apple pentru cine are bani de dat pe ele (intr-adevar nu isi justifica pretul, dar ofera ce altii nu ofera: compatibilitate foarte buna si folosirea resurselor inteligent). Nu ma intelege gresit, daca vroia o tableta de sub 10 noua ii recomandam Nexus 7 fara probleme, dar o data ce da bani multi nu are de ce sa evite maru' happy Va propun urmatorul experiment: cumpara o tableta cu 20 Sony sau ce altceva vrei de la eMAG, butoneaza la ea 2 saptamani si apoi dao inapoi si ia un ipad 4; butoneaza la el iar 2 saptamani apoi hotaraste-te ce alegi. (am impresia ca ai dreptul asta de a testa 30 de zile de la eMAG)

5 răspunsuri:
| Celcareajuta a răspuns:

Ipad 4 fara discutii- am vazut cu 15 noua in Carrefour (expusa-dar cu garantie)!

| RB26DETT a răspuns (pentru Celcareajuta):

1 gb ram si 1, 4 dual core? cred ca glumesti! am dat 4 milioane pe o tableta cu 1, 2 ghz quad core si 1 gb RAM :-j, recomand
uite aici adevaraciune! 3 gb RAM si procesor de 2.3 quad core + rezistenta la apa si praf si ecran full HD http://www.gsmarena.com/sony_xperia_z2_tablet_lte-6145.php

| RB26DETT a răspuns (pentru Celcareajuta):

Imi dai tu 20 de milioane? Abia am reusit sa strang 8 sa dau pe un xperia M, intr-un fel ai dreptate dar placile video de la powerVR sunt destul de slabe fata de adreno, procesoarele lor de 1.3 dual core nu cred ca se pun cu procesoarele de 2.3 quad core sau acum sa fim seriosi, mai ai putin si spui ca un 1.3 dual core de la Apple e mai bun decat un octa core de pe nu mai stiu ce Samsung, sa fim seriosi acum, daca ar fi sa fac ce mi-ai spus tu, normal ca as pastra tableta de la Sony, pe langa faptul ca are hardware-ul mai bun decat cel de la Apple, are android si pe langa faptul ca are android[ un sistem mult mai bun decat iOS, de geaba iar incepi cu 'androidul e opensource si nu stiu ce etc etc...'] mai are si unele chestii de la Sony care ajuta foarte mult! gen niste teme superbe, functii in plus fata de o alta tableta normala, si multe chestii marca Sony gen certificat play station, Xloud, my Xperia, TrackID si multe altele pe care daca ai un ipad, sau alt telefon/tableta de la alta marca ar trebui sa descarci asemenea aplicatii. eu unul iti spun ca detin un Sony xperia M si totusi ruleaza toate aplicatiile de pe google play, san andreas, mc4, gangstar, nfs most wanted, real racing 3 etc... le ruleaza fara nici o problema si ce are? 1 ghz dual core, 1 gb de RAM si adreno 305.
Asa, acum vei veni cu 'lasa ca tot Apple e mai bun ca de ce sa fii prost sa dai 20 de milioane pe ceva cu performante mult mai bune cand poti da 15 milioane pe ceva depasit de acum un an sau chiar mai bine.'
Iti spun ca este o tableta, nu mai stiu exact care, are procesor i7, placa video tegra [de la nVIDIA] si 2 sau 3 gb RAM, pacat ca am uitat numele, chiar un prieten mi-a aratat o data tableta, din laterale ies ca 2 manere cu niste controlere ca de play station, daca spui de data asta ca tot Apple este mai bun atunci trebuie sa fi fumat ceva!
pe mine, nici sa ma impusti, nu as arunca asa banii pe un produs de la Apple!

| Celcareajuta a răspuns (pentru RB26DETT):

Specificatiile sunt ca niste ingrediente, conteaza mult rezultatul final. Am invatat asta pe propria piele happy am avut Nexus-quad core bla bla ghici ce... ipad 2 e superior; Asus transformer quad core la fel (numai tastatura a fost la asta 500 de ron si ii duce bateria la 10 ore-cat un ipad); la categoria smartphone si acu vorbesc iar din proprie experienta: cum poti intelege ca un HTC quad-core la 1.7/1.4 nu ruleaza jocuri pe care un S2 dual-core la 1.5/1.2 (nu mai stiu exact) le ruleaza...numarul procesoarelor, cat si dimensiunea nu e totul, conteaza ansamblul final hardware-software. Din acest motiv recomand produse Apple pentru cine are bani de dat pe ele (intr-adevar nu isi justifica pretul, dar ofera ce altii nu ofera: compatibilitate foarte buna si folosirea resurselor inteligent). Nu ma intelege gresit, daca vroia o tableta de sub 10 noua ii recomandam Nexus 7 fara probleme, dar o data ce da bani multi nu are de ce sa evite maru' happy Va propun urmatorul experiment: cumpara o tableta cu 20 Sony sau ce altceva vrei de la eMAG, butoneaza la ea 2 saptamani si apoi dao inapoi si ia un ipad 4; butoneaza la el iar 2 saptamani apoi hotaraste-te ce alegi. (am impresia ca ai dreptul asta de a testa 30 de zile de la eMAG)

| Andreea6996 a răspuns:

Si eu recomand Nexus. Vezi cele de aici: http://tablete4g.com/? s=Nexus&post_type=product

| zumaq a răspuns:

Google Nexus 7 varianta 2013