| anonim_4396 a întrebat:

Salutare, ce winow 7 Ultimate imi recomandati pe un sistem cu un procesor AMD APU A6 5400k 2nuclee 1, 6 Hz LChace 1MB (suporta 64 biti) with RadeonHD 7740D (paca integrata), 4GB RAM 1333Hz, placa de baza MSI Global FM2-A55M-E33, placa video dedicata ATI Radeon HD 5450 1GB 64Bit 650 MHz, ma refer la win 7 pe 64biti sau 32 biti. Rog seriozitate! Multumesc!

2 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

O alta prastie de sistem.
4gb ram deci 64 bit. De ce m-am legat de sistem? Pentru ca piesele sunt alese de unul paralel. Arunca dedicata aia ca e vai de viata ei. Consuma curent efectiv DEGEABA, in conditiile in care grafica integrata ii este superioara.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sincer, calculatoru inainte avea o alta placa de baza tot de la msi si un procesor Athlon II x3 455 3nuclee 3.3Hz Lchace 1.5MB dar l-am dus in service pentru Blue Screen of Death si asta am primit... au schimbat tot in afara de placa vieo dedicata si ram care e 2x2GB...