| danzel_7798 a întrebat:

cine imi poate spune un program de spart retele de wireless sau un link de unde-l pot descarca? multumesc anticipat

5 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Programele se numesc aircrack-ng si functioneaza pe Linux. Cred ca sunt portate si pe Mac OS si pe Windows. WEP-ul poate fi spart in 15 minute. WPA2-ul cu cheie lunga (peste 23 de caractere) si cifrare numai AES nu poate fi spart. Dar daca iese nasol, te alegi cu cazier.

| danzel_7798 explică (pentru doctorandus):

Multumesc pentru informatii!

| mihainet a răspuns:

Prietene, daca vrei asa ceva trebuie sa fii foarte inteligent incat sa iti creezi tu unul. Nimeni nu pune pe internet asa ceva pentru ca este frauda si se pedepseste ASPRU.

| adulahfaapdoøjadjal a răspuns (pentru mihainet):

Frauda = inselaciune, aflarea unei parole de wireless e de fapt abuzarea unei vulnerabilitati.
danzel_7798 asa ceva exista poti cauta pe siteurile comunitatilor de hackeri dar ei s-ar putea sa rada de tine mai bine invata programare si fa-ti singur acel program si afla ca nu toate retele wireless pot fi sparte.

| danzel_7798 explică (pentru adulahfaapdoøjadjal):

Stiu ca e frauda, nu e nevoie sa intram in domeniul juridicului acum. am postat pe acest site in speranta ca voi gasi pe aici vreun hacker. cat despre programare...nu ma bag unde nu-i domeniul meu, mersi oricum pentru sugestii