| Username6 a întrebat:

Salutare.cum credeti ca ar merge widows 7 pe urmatorul sistem:
-procesor intel pentium dual-core e5200 2.5GHz
-2 GB ram
-placa video nvidia e-geforce 8800 gs 384mb ddr3
si pentru cei care au utilizat sau utilizeaza windows 7 ce parere aveti? merita sa trec la 7? multumesc

Răspuns Câştigător
| iulyan a răspuns:

Ooo dar ii perfectbig grin. poti sa te si joci pe el si cu programe multe.
serios.happy. numai ai grija ce tip iti alegi OEM sau RETAIL ca nu-i tot unawinking

9 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ar merge bine. Pentru a vedea cerintele de sistem pentru W. 7 intra aici: http://windows.microsoft.com/ro-ro/windows7/products/system-requirements. Parerea mea este ca merita.

| Aero a răspuns:

Sa stii ca intr-un fel anonimul are dreptate, pai cu sistemul tau te si joci ultimele jocuri(aproape de decent), iar tu intrebi cum ti-ar merge Windows 7. Ti-ar merge mai mult decat decent. E doar un sistem de operare. Sunteti multi care puneti intrebari de genul asta(pentru mine e "a mia oara" cand raspund unor intrebari identice ca asta!) de parca si cum Windows 7 ar fi un joc pretentios si cere ultimul racnet de calculator! Si ca sa raspund si la restul intrebarii...merita sa treci la Windows 7 daca doar ai nevoie de ce ofera nou(hardware-ul tau cu siguranta are) si daca evident te descurci cu el. Daca esti unul din acei useri care nu o sa suporte noul taskbar(cu icoanele mari) sau ca a disparut meniul start clasic sau ca aoleu consuma nu stiu cati rami, mai bine ramai la XP. Daca esti fan la jocurilor(recente) de asemenea Windows 7 is a must, pentru ca n-ai DirectX 10 sau 11 pe Windows XP. Plus ca Windows 7 este optimizat pentru procesoarele multi-core.

| RaR a răspuns:

Da merita foarte mult windows 7 este foarte modern

| ANdrei_6696 a răspuns:

Cu siguranta iti va merge bine

| Alex21_3815 a răspuns:

Iti zic sa nu ti-l pui ca ii enervant si te intraba o gramada si de multe ori.

| loadme a răspuns:

Pai daca ai windows XP. ramai la el... daca vrei ceva securizat si rapid si cu stil incearca windows 7. Iti v-a merge foarte bine.

| Username6 explică:

Anonim, daca ai fi citit cu atentie intrebarea ai fi inteles si tu ca nu am intrebat daca ar merge ci cum ar merge. e o mare diferenta.si am intrebat asta pentru ca nu vrea ca dupa ce il instalez sa vad ca merge greu sa mai stiu eu ce. oricum multumesc tuturor pentru raspunsurihappy

| Username6 explică:

Aero, da sunt de acord cu tine, dar totusi eu vroiam sa fiu 100% sigur ca merita sa trec la 7, pentru ca am mai facut greseala asta cu Vista si imi consuma multe resurse. m-am documentat putin si pe net si imi place interfata de la 7 happy si cred ca maine ma apuc sa il instalez happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da ce e ma windows 7? vreun joc? ce intrebare dar normal ca-ti merge...intrebi de parca l-ai considera vreun joc de poate cine stie nici cu sistemul tau descris in intrebare n-ar merge...