| Hutzy95 a întrebat:

Salutare. Cum poti sa dezinstalezi ubuntu de pe un laptop? Ca am un laptop cu ubuntu pe el si incerc sa ii pun windows 10 si nu reusesc, nici stikul bootabil nu il citeste si nici CD cu windows nu citeste.
Cum se dezinstaleaza ubuntu? Ca nici macar nu pot formata partitiile...

3 răspunsuri:
| dinaprilie a răspuns:

Salut, daca nu "booteaza" de pe cd/stick ( bootabil ) verifica in bios secventa de boot. Altfe nu are legatura cu ce ai instalat pentru hard vs un cd/stick cu sistem de operare bootabil.

| Hutzy95 explică (pentru dinaprilie):

Nu apare nimic acolo si nici nu citeste vreun USB xsau CD

| dinaprilie a răspuns (pentru Hutzy95):

Apare inca de pe vremea lui 386. E ceva care iti scapa tie.