| DoDoCs a întrebat:

Salutare. De cateva ore, dintr-o data, nu mai pot deschide unele fisiere.exe precum Task manager (nici macar din start bar nu il pot deschide, dau click si nu se intampla nimic) nici macar unele jocuri nu le pot deschide, cand apas pe butonul Windows (dintre CTRL si ALT) nu se intampla nimic.
Ca sa pot deschide, de exemplu, task manager sau alte aplicatii trebuie sa dau Run as administrator, daca nu, pot da click pana mor ca nu se intampla nimic. Stie cineva ce sa fac? Acum cateva ore nu se intampla asta.

2 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Incearca asta. Mai intai in cazul jocurilor, apoi in celelalte aplicatii.
https://www.cnet.com/......indows-10/

| TrustMeIKnow a răspuns:

Cauta asta: rootkit remover malwarebytes, primul link si instleaza-l si ruleaz-l. Daca iti va gasi virusi atunci indepareaza-i. Dupa asta incearca sa iti facei un back-up la fisierele importante, pe cat mai putin posibil.exe(chiar daca ai rulat rootkit remover dar tot sunt sanse sa iti ramana 1 executabil virusat) sterge partitiile atunci cand reinstalezi windows-ul (sa nu fie un virus persisten si sa ramana dupa formatare).