| anonim_4396 a întrebat:

De câteva zile am o problema cu internetul pe laptop, am un Lenovo cu windows 10 pro si nu pot sa ma conectez la internet prin wi-fi de la un modem. Imi arată ca sunt conectat dar in bara unde e semnalul la internet imi apare un triunghi galben cu un "! " in interior.Am dat la "Diagnostic retea windows" si imi zice ca " WI FI nu are o configuratie ip validă "
P.stonguee telefon imi merge internetul doar ca pe laptop nu mă pot conecta la nici un dispozitiv.
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| PainTech a răspuns:

1. Conecteaza-te la retea.
2. Apasa simultan butonul "Windows" ( Se afla intre Ctrl si Alt in partea stanga a tastaturii ) si "R".
3. Tasteaza "cmd", apasa apoi tasta Enter
4. Scrie "ipconfig /release", apasa Enter
5. Scrie "ipconfig /renew", apasa Enter
6. Verifica daca asta a rezolvat problema

Nota: Nu confunda un router cu un modem.