| StefNN a întrebat:

Salutare
Detin urmatoarea configuratie:
- Intel core 2 quad 2. 4gHz
-O placa nVIDIA de 2Gb DDR3 (am uitat cum se numeste)
-4gb ram ddr3
De craciun vreau sa fac un upgrade la unitate si as dori o parere din partea voastra si aceea fiind ce component trebuie sa imbunatatesc.
Am bagat foarte multi bani in periferice deoarece eu ma joc doar csgo si imi era destul de ok cu 150fps la high si am zis sa cumpar un gaming gear. Acum am ajuns la concluzia ca pc-ul meu este destul de depasit si ca trebuie sa ii fac o schimbare.
Bugetul este 1000lei.
Multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hm...core 2 quad 2.4 ghz? Cumva batranul q6600? Omule, daca esti pe socket 775 nu merita sa mai bagi bani in PC. Vinde-l si ia-ti unul pe 1150

| badearazvan a răspuns:

Pai in primul rand ar trebui sa iti iei un procesor nou un http://www.emag.ro/......DHHPLBBBM/ daca iti merge si sa mai bagi 4 gb ram placa video e ok asa cum e

| StefNN explică:

Imi poti recomanda si o placa de baza pe socket-ul ala te rog?

| Ionut_Pop_1980 a răspuns:

Placa video si un i3
ignora asta ->(I just got a free Minecraft gift code from http://freeminecraftgiftcode.net)