| GTADeva a întrebat:

Salutare lume..deci am sa incep cu problema care ma tot bate la cap.

Deci! ..Azi dimineata m-am dus in garaj si am vazut vechiul meu pc,si m-am gandit ca daca nu il mai foloseste nimeni,sa ii pun hardul la pc meu,hardul este PATA(ATA) si pc meu are conectori doar de PATA sau SATA,insa eu nu am alimentare/hard/cablu SATA

L-am montat frumos in carcasa, pe cordonul PATA, chiar langa HDD-ul meu actual de 350 gb,si il alimentez, si PLAY
Booteaza si Error! Ceva cu Bad-uri si asa mai departe(hdd nu are baduri pentru ca l-am incercat singur, si merge fara nici o problema)

L-am inversat de m-a apucat raul...nu stiu ce sa fac,in bios imi vede doar pe cel nou, si daca dau pe el, imi arunca bad-uri in bios despre celalalt(350 gb)

Deci astept raspunsuri, cine raspunde bine primeste un cont de Steam cu CS:GO siii, aaaa FUNDA!

4 răspunsuri:
| SuicideSilence a răspuns:

Langa mufele de conectare hdd-urile au inca 3 perechi de pini. :::. pe una dintre aceste perechi de afla un jumper. straight face:. muta acel jumper in felul urmator: hdd-ul de 320gb pe care ai avut pana acum windows-ul pune-l pe master, iar pe celalalt pe slave.

| tr3ig a răspuns:

Trebuie sa il treci pe slave si merge fara nici o problema, ori pui jumperu pe slave ori il scoti de tot si este pe automat si atunci nu ai problemewinking

| GTADeva explică:

Ok m-a iesit.e ok insa am o intrebare, un prieten m-a rugat sa-i fac si lui(ca si la mine cu 2 HDD pe ata) SI PE AMBELE ARE WIND, CUM SAC SA-L STERG? ramane valabila faza cu funsa di steam!

| dicanio10 a răspuns:

Pai cel principal de 350gb(cu windowsul) trebuie setat bin bios pe functia master iar cel vechi pe slave tot din bios(dar sa nu aibe sistem de operare pe el, adica sa il folosesti ca unitate de stocare secundara). acum depinde ce placa de baza ai, e posibil sa trebuiasca sa pui si un jumper