| JohnnyWalker a întrebat:

Salutare TPU ! A venit cineva cu o unitate la mine care are o "micuta" problema.
Problema e urmatoarea: Atunci cand o pornesc (POWER) 3 secunde si dupa iar reporneste ( am lasat-o 1h asa si tot se inchidea, se deschidea...)
Am testat sursa singura deconectata de la placa de baza, cu o agrafa , mergea incontinuu, deci nu e problema de la sursa. Am testat-o si conectata la placa de baza , doar cu cei 4 pini, cele 2 coolere mergeau, coolerul de la sursa NU. Deci atunci cand e conectata sursa la placa de baza , mi se restarteaza dupa 3 secunde de la pornire. Nu stiu care o fi problema thinking sursa nu cred , placa de baza sa fie ? thinking Ajutati-ma ! Multumesc

4 răspunsuri:
| elycrissro a răspuns:

Incearca sa scoti ramul sterge-l, daca ai doua placi, lasa doar una, apoi schimba, daca nu vrea sterge, restul placa video conectori si ce mai are el placi hardware.

Ar trebui sa scoata niste bipuri, numara cate si vezi pe net, numarul de bipuri iti zice si defectiunea.
www.programepc.com

| JohnnyWalker explică (pentru elycrissro):

N-are timp sa scoata niciun bip, ca mi se restarteaza la 3 secunde dupa ce apas butonul de pornire. Dar cu un creion de tensiune am umblat azi si am atins ceva si a facut scurt si nu s-a mai oprit dar tot degeaba ca nu trimitea niciun semnal video si cand atingeam iar facea scurt si se oprea de tot. Nu mai retin cum se numesc, circuite integrate nu cred ca sunt. "Chestia" ce am atins-o are 3 picioruse, ala din mijloc mai scurt laughing ce explicatii de clasa a 2a dau, scuze. big grin

| AlinKun a răspuns:

Incearca alta sursa la tine si sursa ta pe alta placa de baza si vezi rezultatul

| JohnnyWalker explică (pentru AlinKun):

Nu cred ca sursa sa aiba vreo problema :-? Am procedat exact ca-n imagine http://www.mygarage.ro/......-sursa.jpg si sursa a mers incontinuu, nu s-a mai oprit dupa 3 secunde;)