| CovesanPaul2012 a întrebat:

Am de ceva timp un sistem de boxe 5.1 Genius.
Pana acum nu imi mergeau toate deoarece nu aveam placa audio, mi-am cumparat placa audi Genius Sound Maker Value 5.1, mi-am downloadat driver la placa audio de pe site-ul lor dar in program, cand dau click pe boxe, fiecare functioneaza dar in foobar, winamp, youtube sau oriunde altundeva nu functioneaza.
Nu pot gasi driverul original nicicum, am pierdut cd`ul original de la placa audio.
Tin sa precizez ca, cand am instalat cu cd-ul original totul functiona, acum nu gasesc nicicum driver si caut de cateva zile bune. TPU ar fi solutia, astept raspuns, multumesc frumos.

Răspuns Câştigător
6 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Ce inseamna nu functioneaza? Vrei raspunsuri, da detalii!

| CovesanPaul2012 explică (pentru K0sti):

Mi-am downloadat driver la placa audio de pe site-ul lor dar in program, cand dau click pe boxe, fiecare functioneaza dar in foobar, winamp, youtube sau oriunde altundeva nu functioneaza.

| K0sti a răspuns (pentru CovesanPaul2012):

Revin cu aceeasi intrebare! Ce inseamna nu functioneaza?
Functioneaza numai o parte din ele, nu functioneaza deloc, nu se aude nimic? Deci?

| CovesanPaul2012 explică (pentru K0sti):

Doh.
In program (driver) se aud toate cand le verifica dar in youtube, foobar winamp sau oriunde altundeva se aud doar 2.

| K0sti a răspuns (pentru CovesanPaul2012):

Asta voiam sa aud! Exact ce banuiam. Cum vrei sa auzi un semnal stereo in 5.1 boxe? Asta s-ar intampla numai daca boxele ar avea Pro Logic, ceea ce nu se intampla. Ia-ti Z5500 sau Z906 de la Logitech care au Dolby Pro Logic si vei auzi in toate. Pro Logic asta face, un 5.1 virtual. Dintr-un semnal stereo face 5.1. Cu Genius vei auzi 5.1 numai la filmele care au AC3 5.1 canale. Succes!

| CovesanPaul2012 explică (pentru K0sti):

Chiar la inceput cand aveam driverul corect imi mergeau toate 5 oriunde, am pierdut cd-ul si nu mai gasesc driverul bun.
Deci imi mergeau toate.