| NicolaeAnton26 a întrebat:

Salutare, TPU! Am două WhatsApp-uri pe telefon și aș vrea să le folosesc pe amândouă din Desktop Mode.
Primul WhatsApp(cel principal) îl pot folosi fără probleme în Desktop mode(pe un PC), dar al doilea nu pot. Efectiv nu mă lasă să scanez codul.
Ce ar fi de făcut în acest sens?

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Pe PC merge doar dacă te loghezi pe un număr în aplicația de Window$ și pe celălalt în browser. Nu merg ambele în browser. Nici în aplicație. Doar separat...

| GPA a răspuns (pentru mihai69):

Merg mai multe sesiuni în browse, în incognito, utilizând extensia SessionBox : https://chrome.google.com/......ldgolkdfig

| GPA a răspuns:

Interfața WhatsApp (API) de pe PC nu suportă sesiune multiplă. O soluție ar fi să descarci din Microsoft store WhatsApp și să te conectezi la el, apoi dintr-o filă de browser în incognito să te conectezi la celălalt cont, la fel, scanând codul QR. Zi-mi dacă ți-a funcționat.

| Andrei007007 a răspuns:

Din ce stiu eu, Whatsapp inca nu a facut modul acela pentru mai multe dispozitive in acelasi timp, acum functioneaza doar pe un singur dispozitiv si atat. Trebuie sa asteptam un update, nu stiu cand va fi dar dupa acel update vom putea folosi mai multe dispozitive in acelasi timp.