| anghelbogdan a întrebat:

Salutare tpu...am luat si eu virusul politiei romane si vreau sa scap de el dar cand ale sa il deschid safemode cu retea isi da restart va rog ajutati-ma sunt foarte speriat

4 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

De ce sa deschizi Safe Mode cu retea?
Lasa-l fara retea.Alegi simplu > Safe Mode. Inainte sa deschizi Safe Mode descarca utilitarul asta
http://download.bitdefender.com/......IcePol.exe

| anghelbogdan explică (pentru neluL):

Deci deschid pc ul si imi apare pe tot ecranul chestia aia cu politia si nu pot intra nicaieri...si nu pot sa intru nici in safe mode nici in safe mode cu retea nicaierea

| neluL a răspuns (pentru anghelbogdan):

Eu cred ca tu nu stii sa intri in Safe Mode! In Safe Mode intri cand iti apare prima imagine pe ecran. Apesi prea tarziu pe F8 si de aceea iti apare politia romana.

1. Restarteaza calculatorul
2. Cand iti apare prima imagine pe desktop apasa repede butonul F8 pana cand intri in Advanced options Menu (Reporneste computerul si apasa tasta F8 de pe tastatura inainte de a aparea ecranul de boot al sistemului de operare - tasta o apesi de mai multe ori si repede pana iti apare imaginea de mai jos)
3. In meniul care apare alege "Safe Mode"
http://img534.imageshack.us/img534/3794/windowssafemode.gif

| WhiteMoth a răspuns:

Virusul politiei romane, hahahahahha