| cristidac a întrebat:

Am o pereche de casti cu microfon si nu imi merg la calculator, dar daca le conectez la alt calculator merg. Am incercat totul dar nu merg.
Funda pentru cine ma ajuta.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Posibil sa depinda de windows.Ce windows ai tu si ce windows este la cel care merg castile?

| AlexanderAdrian a răspuns:

Castile sunt casti n-au treaba cu windows-ul ci cu softul/hardware-ul audio. S-ar putea sa ai o placa de sunet fie si on board cu ceea ce se cheama flexi-jack. Caz in care ar trebui sa ai un soft al placii de sunet cu care sa schimbi flexi-jackul mai exact acest flexi-jack se poate comporta fie ca un jack de microfon fie ca un jack de boxa. Asigura-te mai intai ca ai setat audio pe headphones sa nu cumva sa-l ai pe 5.1 si dintr-un motiv bizar sa nu mearga, si apoi verifica daca ai flexi-jack. Sau poate castile se conecteaza prin usb caz in care e o eroare de windows legata de portul usb.

| mady9 a răspuns:

Am o intrebare tu introduci mufele de la casti, sau mufa, in spatele unitatii sau in fata?

| cristidac explică (pentru mady9):

Introduc mufele de la casti in spatele unitatii pentu ca cele din fata nu merg