| GeorgeH91 a întrebat:

Salutare tpu.am si eu o mica problema cu driver-ul de la placa video.Placa video e un GeForce 8400 GS de 512 mb ddr2.problema e ca atunci cand intalez o versiune mai noua decat cea 285.62 cand redeschid pc dupa ce se incarca windows (7) imi apare lipsa semna de la placa video.as vrea sa stiu dc? care ma poate ajuta cu un raspuns.Multumesc Frumos. Daau FUNDAA!

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Depinde de unde ai driverul nou...
E posibil să nu fie compatibil cu Windows 7.

Când instalezi driverul încearcă să setezi ca să execute "programul" în versiune compatibilă cu Xp sp 2 sau 3 şi atunci ar trebui să-ţi vadă placa video după restart...

Ori caută driver din Windows Update!

| TheNewSanta a răspuns:

Te-ai asigurat ca e win 7 ( pe cati biti ai?)...aaa si s-ar putea sa fi e o eroare...asa am patit si eu si a trebuit sa imi reinstalez windowsull sad naspa

| GeorgeH91 explică:

Driverul l-am luat de pe siteul celor de la nVIDIA si e pentru win7 de asta nu stiu ce ar putea avea...