| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema cu PC-ul...
Ieri i-am schimbat pasta termoconductoate, i-am pus Arctic Silver Ceramique 2.
A mers bine cat de cat pana cand deodata avea procesorul 80 de grade si placa video vreo 79( tin sa precizez ca am pus pasta si pe cip-ul placii video si o tin si in overclock deci am presupus ca e posibila acea temperatura)...
In fine, l-am stins cand am vazut acele temperaturi iar astazi nu se merge, se aprinde dar nu arata nimic pe monitor, placa video se incalzeste deci presupun ca merge, am incercat si chipset dar tot la fel...
Parerea mea este ca procesorul e dead...voi ce credeti?
N-am testat ninic nicaieri, n-am unde...
Procesorul este Intel Pentium D 820 Dual Core @2.80, iar placa video este ASUS EAH 5450.
Sa fi fost de vina si pasta? Am pus cum trebuia pe procesor, am urmarit chiar si un tutorial...
Multumesc anticipat celor care vor incerca sa ma ajute!

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Costa o avere sal duci la un service? daca nu sti un lucru de ce te bagi? e posibil placa de baza sa fie arsa nu stiu in fine

| BlaDe17 a răspuns:

Scuzati greselile am scris dupa telefon. Am uitat sa mentionez ca dupa ce il aprind, daca vreau sa il sting nu merge daca apas pe buton, tin apasat degeaba...

| itsoft a răspuns (pentru BlaDe17):

Nu ai pus cooleru cum trebuie pe procesor nu sta presat bine sau unu din pini nu este bine pus.

| BlaDe17 a răspuns (pentru itsoft):

Cred ca glumesti, ieri a mers asa cum e si astazi numai merge?

| itsoft a răspuns (pentru BlaDe17):

Aici nu vb in gluma. Daca ai facut cum trebuie atunci este altceva