| Rager a întrebat:

Salutare TPU,
am un HP probook 4540s pana acum aveam procesorul intre 0-4% cand nu il foloseam si 30% cand era intr-un joc solicitant +mess+mozilla+winamp.Intr-o zi mi-a spus un coleg sa intru in run-msconfig-boot-advanced options pentru a da sa-mi foloseasca laptop-ul la maxim am intrat si am setat in loc de 2 procesoare 1 si nu merge sa pun iar 2.Si cand ma joc fifa merge in reluare cu toate ca am i5 generatia 3, ati hd 7650m si Intel hd 4000 si 8 gb ram.
1)cum sa setez iar cele 2 procesoare?
2)ce sa fac sa nu mai am procesorul utilizat aproape de maxim?
funda

3 răspunsuri:
| ionutyoyo a răspuns:

...fa-ti windowsu

| Rager explică (pentru ionutyoyo):

Alta solutie?

| ionutyoyo a răspuns (pentru Rager):

Pai tiai bagat nasu pacolo si nu prea mai ai ce face.eu zic cai singura solutie. dupa cate am vazut ai un laptop ff bun..salveazati tot in alta partitie ( Disc local D sau care mai ai) si as il poti repara... daca nu stii sa faci windows iti explic eu ca e ff simplu.