| anonim_4396 a întrebat:

Am un laptop cu baterie incorporata, din pacate, are ceva daca tin mereu acumulatorul conectat, deterioreaza bateria?

Răspuns Câştigător
| Miokyl a răspuns:

Da,si eu tineam incarcatorul mereu pana s-a ars si nu mai merge, cel mai bine sa deconectezi acumulatorul cand e 100% si sa-l conectezi cand e 10%

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu se intampla nimic.Stai linistit.Dar e bine cateodata sa mai lucrezi si cu el pe baterie.

Răspuns utilizator avertizat
| blAster85 a răspuns:

Acumulator sau adaptor/incarcator, acumulatorul nu e o baterie reincarcabila de exemplu? Sau bateria de masina? Cat despre problema ta cand nu folosesti laptopul deconecteaza-l fizic vorbind.

| Shaco a răspuns:

Da,s-ar putea sa se arda, daca nu acum, peste ceva timp. Am patit si eu la fel nu de altceva.Deci nu, nu e bine sa il tii non-stop la acumulator