| ShakeStar2000 a întrebat:

Am un laptop foarte vechi... Nu mai stiu exact cat are, dar nu contează asta {[(Fujitsu Computers Siemens)]} Am un Windows XP. Când pornesc laptop-ul, sistemele se incarca, dar sageata nu arata, iar daca mai stau încă 2-3 minute sa apară, îmi apare o imagine albastra cu un scris pe el sus si apoi se da ca un fel de "repornire". Adica iar se incarca sistemele si iar apare imagine la aia albastra s.a.m.d. Ce pot face ca sa isi revina? Mare FUNDĂ!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Reinstalezi window-ul.Acea imagine cu ecran albastru este o eroare fatala, rezolvarea este mai complicata in cazul in care nu poti intra in windows. Asa ca reistaleaza windows-ul. Pe fujitsu Siemens mai bine ar merge win 98 dar trebuie sa cauti manual drivere. Mergi pe xp in continuare dar reinstaleaza windows-ul.

3 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Sistemele? Cate ai, 10 sisteme?

| n1n1o a răspuns:

Salut, probabil vorbesti de bluescreen care poate aparea din cauza unei defectiuni pe memoriile rami sau HDD.

| ShakeStar2000 explică:

O să-l reinstalez