| Trucker a întrebat:

Salutare TPU, am un pc cu un i3 2120 cu cooler-ul stock de i3 si vreau sa schimb procesorul cu un i5 modelul 3000 si ceva, ar trebui sa ii schimb si cooler-ul? Sau nu e nici o diferenta intre ele? Ar suporta cooler-ul meu actual de i3 un procesor i5?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu este nici o deosebire. Oricum, mai este o chestie: si noul procesor vine cu cooler-ul lui.

2 răspunsuri:
| FlorinCiokan a răspuns:

Nu cred ca e vreo diferenta intre coolere, Daca tot schimbi procesorul, schimba-l cu un i7 happy

| xXxXxCataxXxXx a răspuns:

Schimba-l cu i5 2500k daca tot vrei i5 si ia un cooler decent pana in 200 lei i dai un 4.2 si nu ai treaba big grin