| Mihai_Claudiu_1993 a întrebat:

Vreau sa imi schimb si eu procesorul la laptop. Ideea e ca nu ma pricep deloc. Procesorul meu actual este Intel Celeron 900, 2200 MHz (11x200). Motherboard Name Packard Bell EasyNote TH36. Motherboard Chipset Intel Cantiga GL40. Chiar nu stiu ce fel de procesor suporta... care e cel mai mare pe care il suporta. nu stiu nimic... ma puteti ajuta careva?

5 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Ideea e sa pui mana sa citesti, ca sa nu mai zici ca nu te pricepi! Si tot ca idee, nu ai ce sa schimbi! La laptop nu schimbi componentele ca intr-un desktop!

| Jipa95 a răspuns:

Il poti schimba, dar la un laptop treaba sta diferit fata de un desktop. Chiar daca un procesor mai ok este compatibil cu placa de baza, exista riscul de a o arde in momentul upgrade-ului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu inteleg de ce vrei sa schimbi procesorul. Ai bani si nu ai ce face cu ei sau s-a stricat procesorul? Laptopul vine cu proceorul lui si sa pui alt procesor ar insemna sa nu mai mearga deloc posibil.Lasa-l asa, te manca, ce ai?laughing

| Mihai_Claudiu_1993 explică (pentru anonim_4396):

Nu merg jocurile laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mihai_Claudiu_1993):

Pentru jocuri sunt pc-urile de gaming.laptopurile nu sunt pentru jocuri, orice proceosor se incalzeste.Sunt laptopuri ce ar suporta jocuri dar alea au o configuratie anume si ieftine de te doare capul, 1000 de eur. Ca sa iti mearg bine jocurile trebuie schimbate mai multe in laptopul tau.