| LaurAdrian a întrebat:

As vrea sa imi cumpar o unitate centrala pentru gaming pana in 30-35.000 lei.Ma puteti ajuta? as vrea niste linkuri de la unitati si sa mearga bine adica 40-50 fps la jocuri cu grafica high sau medium pentru jocul world of tanks in special.Multumesc!

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Cred ca ai pus un 0 in plus.
In ~3500 poti sa iei asa ceva:
http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/877186/
-cpu i5 skt 1150
-8gb ram dual-channel 1600mhz cl9
-hdd 1tb
-sursa puternica, cu certificare si protectii
-placa de baza destul de solida cu un sunet destul de bun
-placa video foarte performanta, radeon r9 280x, suficient cat sa duci cam tot ce vrei la ora actuala pe ultra cu 1080p.

| LaurAdrian explică (pentru sltlp):

Da scuze 3500 nu 35000 happy
Dar as vrea direct unitatea ca nu prea stiu sa asamblez piesele...

| sltlp a răspuns (pentru LaurAdrian):

Ai scris acolo la comenatariile autorului cum procedezi cu asamblarea. Cand dai comanda, adaugi in cos si ce e la link-ul de la asamblare si ajunge acasa gata asamblat, si tu nu trebuie decat sa il bagi in priza si sa-i dai "blana" happy

5 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

De banii ăștia poți opta pentru un sistem făcut din piese, sistem ce va sosii acasă gata asamblat, asta la cererea ta.
Nu recomand preasamblatele deoarece de regulă cam toate ascund ceva în spatele carcasei ce nu o poți desigila că este în garanție; nici măcar pentru mentenență, cum ar fi surse de alimentare de calitate proastă care le prima suprasarcină se vor arde și îti vor distruge o dată cu ele și restul componentelor sistemului, plăci grafice de generații vechi ce abia mai fac fața jocurilor actuale(99% sunt pe Gddr3), hard discuri de calitate proastă și plăci de bază de generație veche al căror upgrade este costisitor și sau nu se mai gasesc componente pentru upgrade(exemplu procesoarele pe AM3 au cam... dispărut), etc.
Deci de asta recomand un sistem făcut din piese. Dacă vrei îți pot face o configurație de 3000 RON.
Succes

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ma indoiesc ca exista sisteme care ajung la 30.000 ron
poate 3000