| Claudiu120719 a întrebat:

Salutare TPU, de curand am achizitionat aceste casti http://www.altex.ro/casti-bluetooth-prestigio-pbhs1br-ro su-negru,toate bune si frumoase pana sa le folosesc sau cel putin sa incerc efectiv nu imi dau seama cum sa o fac, ok le-am incarcat, am bluetooth la laptop 4.0, ele sunt compatibile tot cu 4.0, dar pur si simplu nu merge sau nu stiu eu cum
sa nu mai vorbesc ca imi apare http://prntscr.com/7f1ul6 la bluetooth si nu inteleg de ce, adica pot sa imi trimit poze de pe telefon pe laptop, invers nu merge desi nu imi dau seama de ce, si pur si simplu nu imi detecteaza castile chiar daca le am activate...
Stiti de la ce ar putea fi?
Cine ma ajuta sa rezolv problema funda, apreciez si efortul oricum!

Răspuns Câştigător
| ﭿTroubledSoul a răspuns:

Nu ai primit la ele un stick?

| Claudiu120719 explică (pentru ﭿTroubledSoul):

Nu. am primit castile si acel ''incarcator'' e si un ghid care al dracu e atat de explicit... de numa numa...
,, Activati programul bluetooth din laptop pentru a incepe setarea
Ecranul,, cautati dispozitiv nou'' va fi afisat
Problema e ca nu imi apar nici castile sa le adaug ca dispozitiv nou la bluetooth( de fapt nu imi apare nimic ca sa adaug) si nici nu imi da cum er anormal el exemple de dispozitive, iar bluetooth-ul am vaga impresie ca desi e instalat nu merge... ce dracu

| ﭿTroubledSoul a răspuns (pentru Claudiu120719):

Vezi in lateral, castile, trebuie sa aiba un buton de pornire. Porneste-le si da-i dupa aia o cautare.

| Claudiu120719 explică (pentru ﭿTroubledSoul):

Le-am pornit. mereu le-am pornit si tot nimic, cred ca bluetooth-ul e instalat gresit, dar nici nu il pot instala caci imi da nu stiu ce eroare si daca incerc sa-l dezinstalez pe cel actual iar imi da o eroare ce dracu

| ﭿTroubledSoul a răspuns (pentru Claudiu120719):

Dar poti transfera poze de pe telefon pe laptop?

| Claudiu120719 explică (pentru ﭿTroubledSoul):

Da pot face asta, dar de pe laptop pe telefon nu, desi nu inteleg cum dracu pot sa primesc, dar sa trimit nu si iarasi nu inteleg ce e cu acel x si not conected la bluetooth. adica ce dracu.

| ﭿTroubledSoul a răspuns (pentru Claudiu120719):

Ai team viewer instalat?

| Claudiu120719 explică (pentru ﭿTroubledSoul):

Da, ai un id de contact? sa vorbim mai usor skype... ceva?

| ﭿTroubledSoul a răspuns (pentru Claudiu120719):

Trimite-mi pe privat id tau de skype.

| Claudiu120719 explică (pentru ﭿTroubledSoul):

Sunt membru junior si cica nu poti sa-ti trimit mesaj. aiurea
adauga te rog pe skype claudiu_clod12.