| Ground09 a întrebat:

De vreo 2 saptamani imi tot apare in coltul din dreapta-jos al ecranului urmatoarea eroare " SPI.exe - Corrupt File | The file or directory C:\programData\VJJ is corrupt and unreadable. Please run the Chkdsk utility". Am incercat sa rezolv problema astfel :
-am incercat sa sterg acel fisier VJJ, n-a mers.
-am incercat sa rulez chkdsk din cmd tastand "chkdsk C:", iar dupa 2 minute imi zicea "cannot continue in read-only mode".
-am incercat sa rulez chkdsk din cmd tastand "chkdsk /f C", iar acolo ma intreba daca sunt de acord sa ruleze la urmatoarea restartare a pc-ului. Am dat yes, am dat restart, iar problema a continuat sa persiste.
-am incercat sa rulez chkdsk astfel "c-proprietati-instrumente-verificare sistem", dupa care am dat start si a fost aceeasi treaba cu restartul. Am dat restart, in zadar.
-am dat o scanare completa cu Microsoft security essentials care a durat vreo 2 ore, insa nu mi-a detectat niciun virus (pana acum mereu cand dadeam scanare completa imi detecta cate ceva, insa daca acum nu-mi detecteaza, tind sa cred ca n-am niciun virus si anti-virusul acesta este unul bun).

Rog sa raspunda doar cei care stiu cum sta treaba, si sa explice cat de bine posibil, deoarece eu nu ma prea pricep big grin.

Ofer funda! Multumesc anticipat.

1 răspuns:
| zeBraJaM a răspuns:

Press here