| Krono a întrebat:

Salutare TPU, ma cam bate gandul sa-mi iau o consola de jocuri, si nu stiu ce sa aleg intre Xbox360 sau PS3 (nu ma intereseaza Wii-ul, 3DS-ul, PSP-ul sau altele).
Sa imi ziceti care e cea mai buna pentru gaming.
Vreau sa-mi raspunda cei care au (sau au avut) ambele console, nu vreau sa imi raspunda un fanboy sau unu' care nu a pus mana decat pe o consola in viata lui,
Sa fiu sincer, imi place mai mult Xbox360, pentru ca grafica e mai buna, imi plaace mai mult controller-ul de la Xbox360 decat cel de la PS3 (cel putin asa zic unii, eu pana acum am pus mana doar pe cel de la PS3), si am auzit ca Xbox360-ul se modeaza mai usor decat PS3-ul (da, vreau sa pyratez jocurile), si am auzit nu stiu ce chestii cum ca chiar daca iti modezi PS3-ul, nu ai cu ce sa scrii CD-ul pentru ca PS3-ul foloseste Blue-Ray, sau ceva de gen, nu prea ma pricem la chestii d'astea.
Voi ce parere aveti?
DAU >fundita

Răspuns Câştigător
| hartex100 a răspuns:

@Trefla Wee esti BOU cum *** sa zici ca "PS Move(fara pic de lag deci e mai bun ca, kinectu)" e cea mai mare porcarie ia joacate tu frate si sa treaca si o musca prin fata la Ps Move iti iese din joc imediat.Fratele meu ia-ti Xbox 360 "because" se modeaza fara sa fii BANAT CA LA PS3 si poti juca multiplayer.La ps3 dupa modare esti banat din prima.A 2 oara controllerul e mult mai bun si accesibil la degetute happy. Kinectul e extrem de bun NO LAG LA O CONFERINTA (Ex Romania-SUA) FARA LAG SOUND FOARTE BUN LA CASTI CONEXIUNEA EXTREM DE BUNA LA NET

Răspuns utilizator avertizat
9 răspunsuri:
| Trefla a răspuns:

PS3:
-Maneta mult mai comoda
-PS Move(fara pic de lag deci e mai bun ca, kinectu)
-Unitate Blu ray(merg si filmele 3D chiar)
-Media server rapid
-HDD incapator
-PS Home
-Jocuri exclusive bune
Dar desigur daca il modezi o sa ai o consola single player fara online, fara nimica adica o consola moarta
Pentru Xbox nu ma bag sa vorbesc in nestire

| GaG a răspuns:

Iti zic sa ei PS3 pentru ca e exaxt pentru jocuri.Findca am testat la un prieten Xbox360 si el la mine ps2 a zis ca e mai bun ps2-ps3 decat xboxul360.iar la ps2-ps3 e doar pentru jocuri si se pot pune filme dar numai CD """"ORIGINALE""""

Sper ca te-am ajutat.BAFTA!

| idcatalin a răspuns:

Garantat xbox 360 cu senzor kinect este cea mai buna alegere. Are recunoastere vocala si senzori de miscare astfel vei putea dansa sau juca tennis si alte jocuri fara a avea nevoie de alte accesorii.

O gasesti aici la cel mai bun pret online

http://topcadouri.ro/......y-ride.php

| alexfunjohncena a răspuns:

Eu ti-as recomanda playstation 3 eu am si are o grafica extroordinara la jocuri am wwe 12 si merge grozav de bine dar te avertizez daca l-ai modat nu mai ai nici o utilitate daca nu il modezi ai net gratis te poti juca multiplayer etc.Merci mult funda te roog.Si am testat xbox nu ai tare deloc.

| Ex_Al_1992 a răspuns:

Cer,erea mea e un xbox, e mai practic mai simplu si mai distractiv, am si ps 3 de 3 ani si nu m-am mai jucat pe el de jumate de an, grafica e mai buna la xbox si procesorul si controller-ul mai practic dupa 3 ore de jucat nu te doare mana ca e comod pe cand la ps 3 dupa 2 ore incepe sa te doara mana, si daca modezi xbox-ul poti juca online, daca modezi ps3-ul nu poti, kinectul mi se pare mai misto mai usor decat ps move, mi-a luat o gramada pana sa ma obisnuiesc cu ps move si parca e la fel ca wii ps move, parerea mea este : xboxul e mai bun

| alexutzu05 a răspuns:

Uite eu as zice sa iti ie Ps3 sa iti zic ce am facut eu.Eu am Ps3 si un prieten are Xbox 360 si am facut o proba cu niste jocuri jocurile fiind:Call of duty Black Ops2 si Cs:Go dupa vreo 15 minute(inca jucam blac ops2)i se stinge Xbox-ul si eu nu aveam trb...Concluzia mea este sa iti iei Ps3

| vlad0000 a răspuns:

Eu am ps3 si mi se pare f f bun, nu se blocheaza, poti vedea si 3d ( are blu ray ) si grafica exceptionala (bine depinde si de joc cat de nou este), uitete si tu la porcesor, ram si memorie si compara, controalerele sunt mai comode la ps3 decit la xbox 360, chiar si meniul imi plac mai mult, e mult mai frumoswinking deci pse3 este o alegere f f buna, si am vazut si mai ieftin, bine preturile si diferawinking bafta

| Popescu_Valentin_1973 a răspuns:

Parerea mea am si xbox360 si PS3 da sincer imi place mai mult xbos360 este mai performant si cand ma joc la PS3 stau 30 min si ma dor degetele de nu mai pot da la xbox e diferit nu ma dor degetele deloc si implus e mai performant deci asi alege xbox360 FUNDA?