| Pinnochio a întrebat:

Salutare tpu...Pe laptop (Dell studio 1537) am instalat windows vista si mi se pare un windows care incetineste sistemul, exista vreun program prin care pot sa trec la windows 7 home premium sau ultimate, deoarece nu am dvd`ul cu windows 7... Funda pentru cine poate sa imi raspundabig grin

3 răspunsuri:
| tteo92 a răspuns:

Da' ar fi o modalitate de a trece de la vista la 7.
Iti trebuie doar Daemon tools si un windows 7. si il instalezi cu daemon tools direct din windows. la sfarsitu' instalari o iti apara in parititia "c" (unde ai windows instalat) windows-u vechi o sa iti fie trecut intr-un folder " windows old" dar el poate fi sters fara nicio probleme oricand. Doar modalitatea asta este sa treci de la vista la 7, fara un cd/dvd.

| Pinnochio explică:

Dar imi poate afecta laptopul?

| tteo92 a răspuns (pentru Pinnochio):

Nu,la ce sa afecteze laptopu',eu de cate ori am facut asta,si nu am patit nimic, atata e aiurea ca nu poti formata partitia "c" din windows decat de pe cd/dvd, dar asta nu e o probleme, cum am spus mai sus, windows-ul vechi se muta intr-un folder in partitia "c" cu numele de "windows old".dar daca ai un stick usb ai putea sa il instalezi de pe el si asa o sa-ti mearga sa formatezi si partitia "c" daca cd-u' nu ai.