| VenomV a întrebat:

Salutare TPU,va rog sa raspundeti dau funda!
Deci, am un laptop Acer Extensa 5635Z, pot sa-i schim ramul? Si cat m-ar costa 4gb de ram?

Răspuns Câştigător
| IonutGaby a răspuns:

Daca ai 2 gb ram te sfatuiesc sa ramai pe x32 bit, poti sti faci 4 gb ram dar sa nu-ti bagi singur, deoarece poti sa til strici, cheama un cunascator, cat poti sai dai, o placa ram de 2 gb e cam 54 lei

4 răspunsuri:
| IonutGaby a răspuns:

Http://www.marketonline.ro/......0gb-3072mb

daca asa este si laptopul tau vad ca are 3 gb ram, te sfatuies sati lasi 3 rami pentru ca
1)Daca ai 4 sau mai multi rami trebuie sa treci pe sistemul de x64 bit, acesta merge foarte bine insa sunt foarte multe erori si unele programe nu merg
2) cum a spus Scheider, sunt sanse foarte mari sa se strige laptopul
Asa ca ramai pe sistem de x32 bit si nu te mai complicat cu procesoare, cu placi video si alte chestii

| VenomV explică (pentru IonutGaby):

Asta e laptopul, dar cand dau click dreapta pe my computer si apio propreties, imi zice ca am 2 gb de ram.

| IonutGaby a răspuns (pentru VenomV):

Daca ai 2 gb ram te sfatuiesc sa ramai pe x32 bit, poti sti faci 4 gb ram dar sa nu-ti bagi singur, deoarece poti sa til strici, cheama un cunascator, cat poti sai dai, o placa ram de 2 gb e cam 54 lei

| Lynnfield a răspuns:

Http://www.pcgarage.ro/......annel-kit/
Se schimbă usor, in general are un capac pe spate cu 2 suruburi, caută pe YouTube tutoriale!

| Scheider a răspuns:

Eu zic sa nu te complici cu asa ceva deoarece ai sanse sa se strice foarte repede