| Radeas1 a întrebat:

Vreau sa stiu si eu, un antivirus detecteaza singuri virusii? Dar nu ma refer daca descarc ceva. Sa zicem ca nu am scanat cu el niciodata, si as avea un virus in D, iar eu nu accesez locul acela. Antivirus il detecteaza?
(Vreau sa precizez ca sunt doar curios. Azi am dat un fresh install la windows si am scanat totul cu MSE si nu a detectat nimic).

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Pai ce vrei tu, scanare continua in timp real ti-ar "omora" hdd-ul si procesorul scanand mereu. Asta nu e o solutie. Majoritatea antivirusilor scaneaza pe unde mergi. Gen mergi in d in folder-ul x, scandeaza rapid d, folder-ul x, si tot asa.

2 răspunsuri:
| Fernando48 a răspuns:

Salutare! Nu il detecteaza nici daca accesezi locul acela.

| Radeas1 explică (pentru Fernando48):

Ce vrei sa spui? Cum sa nu il detecteze? Eu vorbesc de protectie in timp real, daa.