| Wowhow a întrebat:

Salutare tuturor! Am o imprimanta Canon Pixma MP495 si situatia e urmatoarea: desi cartusele mele sunt pline,nu pot sa trag documente la imprimanta. Atunci cand scriu eu insami ceva intr-un program de editat texte,indiferent in ce culoare,se trage perfect la imprimanta,cu aceiasi culoare. Dar cand vreau sa trag o imagine (un document scanat,alte imagini, color sau nu) mi se printeaza cu o cu totul alta culoare daca e negra ( cu rosu de obicei,mai nou cu verde/galben) sau cu o culoare foarte stearsa, ceea ce face totul ilizibil. Am rulat programul de curatare al imprimantei de cateva ori si degeaba, ba chiar mi se pare mai rau. Mentionez si ca am avut o perioada inainte cand nu am folosit imprimanta deloc, deci cartusele probabil au avut de suferit (desi le-am dus la verificat si mi s-a spus ca sunt in regula ) Ce pot sa fac?

1 răspuns:
| gheodjgheote a răspuns:

Inlocuiestele cu unele noi originale sau inainte de a le inlocui du imprimanta la un specialist ca posibil sa fie de la cabezali sa fie murdari sau sa depus praf pe cabezali trebui bine curatati succes