| KalasDown a întrebat:

Salutare Tuturor.
Am si eu o problema cu pc-ul, deci am incercat sa fac curatenie prin C:, memoria tot full ramane. Ma puteti ajuta?
Uitati un screen : http://imgur.com/yMhfm8S
Va rog frumos, daca stiti ajutati-ma si pe mine.
Multumesc.

2 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Intra la downloands butonul acela din partea stanga din poza. Ai descarcat multe melodii, etc iar browser-ul de cele mai multe ori are tendinta de a descarca pe partitia cu sistemul de operare.

| Sheldon a răspuns:

Te ajut eu mai,, fii atent aici

1.click dreapta pe partitia unde este instalat Windows-ul (C de obicei)
2.Properties
3.In Tab-ul "General" click pe Disk Cleanup
4.jos in stanga "Clean up system Files"(asteapta pana isi face treaba)
5.Iti apare o noua fereastra, Tab-ul "More Options"

si unde scrie"System Restore and shadow copies " dai clean up si delete

inca ceva:
apesi tasta ctrl+R apare o fereastra, in ea scrii "cmd"-fara ghilimele si dai enter

iti apare o fereastra neagra
si scrii asa:

cleanmgr sageset:1
(iti apare o fereastra acolo selectezi tot in afara de Thumbnails) si dai ok
dupa care rulezi comanda

cleanmgr sagerun:1
(aici astepti sa iti faca curat in pc)

comanda cleanmgr sagerun:1 o poti folosi din cand in cand sa iti curete pc-ul

Succes Tinere!