| AndreiDeyu2004 a întrebat:

Salutare tuturorwinking Am un Xiaomi Poco X5 Pro si am remarcat ceva fata de Xiaomi Redmi 10C sau Samsung Galaxy A54. Pe Poco, tot ce e conectat pe Bluetooth se aude mai incet decat de exemplu pe Redmi 10C. De exemplu volumul la 100% se aude ca si cum ar fi la 40-50% cu Poco, desi volumul e setat la maxim. Ce pot face sa am volumul la fel de ridicat ca pe celelalte telefoane?

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

E telefonul nașpa, aia e!

| Hyperion7 a răspuns:

In general se aude mai încet sau doar când vorbești la telefon sau îl conectezi la căști?

| AndreiDeyu2004 explică (pentru Hyperion7):

Telefonul se aude foarte tare cand vorbesc prin apel. Dar cand il conectez la casti, se aude mai incet

| Hyperion7 a răspuns (pentru AndreiDeyu2004):

Recomand sa faci așa intra la despre telefon>apasă pe versiune miui de câteva ori >Dupa ce se activează modul dezvoltator, te duci in setări la setări adiționale și găsești modul dezvoltator>apesi pe el și cauți volum absolut. Daca nu găsești acolo, intra la bluetooth, apasă pe perechea de căști care e conectata și vezi daca ai niste opțiuni, dai mai jos și o să găsești volum absolut.Bifezi daca nu e bifata sau debifezi daca e activata și vezi daca se aude diferența.Vezi că trebuie să reglezi volumul daca activezi /dezactivezi chestia asta.
Sper sa înțelegi si sa îți iasă
Bafta!